LINE UP

Valta Pūces autorkoncerts Tuvplāni-2

 Brīvā un klusinātā gaisotnē, kā jau klusajā sestdienā, varēs baudīt dziesmas no grupas Marana agrākajām programmām, teātra izrādēm Šveiks, Ronja, Sapņu pīpe, kā arī koncertuzvedumiem Zeme un Rakstītāja. Koncertā bez autora piedalās šarmantie dziedātāji Dita Lūriņa, Andris Ērglis un virtuozais čellists Valters Pūce.

 
 

Mielavs un Taurētāji

MIELAVS UN TAURĒTĀJI ir Ainara Mielava blakus projekts. Tā ideja ir piešķirt dziedātāja dziesmām jaunu, pārsteidzošu formu, pavadījumā izmantojot vienīgi pūšamos instrumentus.

Līdzās Mielavam ansamblī muzicēs arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra meistari – Jānis Porietis (trompete), Edgars Bārzdiņš (trompete), Raivis Māgurs (tūba), Artūrs Šults (mežrags) un Kaspars Majors (trombons), kā arī Juris Kroičs (sitamie instrumenti).

Koncertos pārsvarā skanēs JAUNA MĒNESS un MIELAVA UN PĀRCĒLĀJU pazīstamākās dziesmas (“Piekūns skrien debesīs”, “Atpogā manu kreklu”, “Tu saviļņoji mani”, “Kad mēness jūrā krīt” u.c.). Skaņdarbus aranžējis to līdzautors Gints Sola.

 
 

Elektrofolk

Grupa ElektroFolk Mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvā saņēma Zelta Mikrofonu par labāko tautas vai pasaules mūzikas albumu “Elektro”. Savukārt konkursā “Supernova” ierindojās trešajā vietā. Piedalījās TV3 Koru karos kopā ar Marta Kristiāna Kalniņa vadīto Cēsu kori. Pasaules Koru olimpiādē 2014 gadā, atklāšanas koncertā ElektroFolk spēlēja divus skaņdarbus –“ Jāņu nakti lietiņš lija” un “Aiz Daugavas vara dārzs” simfoniskā orķestra un apvienotā olimpiādes kora pavadījumā.

 
 

Gori vīru ansamblis ( Gruzija)

Turpinās Salacgrīvas novada sadarbība ar Gruzijas pilsētu Gori. Šogad pirmo reizi pie mums arī īsts Gruzīnu vokālais ansamblis. Viņu perfektā daudzbalsība fascinē. Tas ir jādzird pašiem.

 
 

Kārlis Kazāks

Kārlis Kazāks ir latviešu dziedātājs un komponists. 2008. gadā izdeva savu pirmo solo albumu “Uz Manām Plaukstām”, šobrīd izdoti trīs albumi. Nominācijas: Mūzikas ierakstu gada balva „Zelta Mikrofons” kategorijā „Labākais mūzikas albums bērniem”

 
 

Voice of Instruments

Trio Voice of Instruments izveidots 2013. gada augustā. Grupa izpilda oriģinālmūziku, ko komponē ansambļa dalībnieki: dziedātājs Ilmārs Šterns, saksofoniste Daiga Solovjova un taustiņinstrumentāliste Maija Solovjova. Priekšnesumus papildina Ilmāra Šterna dzejas lasījumi. Ansamblis aktīvi uzstājas dažādos mūzikas un mākslas forumos, kā Muzeju nakts, Baltā nakts, Baznīcu nakts, un veido koncertprogrammas sadarbībā ar dažādu žanru māksliniekiem, piemēram, DJ Makree un stepa dejotāja Annija Kesele.

Annija Kesele ir dueta Soul Tap dalībniece un savus priekšnesumus veido sadarbībā ar dažādiem alternatīvās, džeza un citu mūzikas virzienu izpildītājmāksliniekiem.

 
 

Lorete Medne

Lorete Medne – dziedātāja, mūzikas un dziesmu tekstu autore no Rīgas. 2011.gada ziemā izveidoja El Trio ar ko piedalījusies vairākos kultūras pasākumos un mūzikas festivālos Latvijā – “Muzeju Nakts”, “Summer Sound Festival”, “FonoFest”, Igaunijā – “Augustibluus 2012”, “Pärnu Bluusipäevad 2011, 2012”, “Pärnu Talvine bluesifestival 2013”, kopā ar Andres Roots Roundabout Somijā – “Baltic Blues 2013” un Polijā – “Suwalki Blues Festival 2013”. 2016. gada festivāla Sudraba kaija konkursa laureāte un speciālās balvas ieguvēja, POSITIVUS dalībniece.

 
 

Ēriks Loks

Ēriks Loks savulaik kļuva populārs kā radio raidījuma Zvaigznīšu brīdis dalībnieks, vēlāk strādāja Radio SWH, kopā ar Robertu Gobziņu dziedājis projektā Dzidriņas megasistēma, bet valsts mēroga slavu viņam atnesa albums Jūnijs matos deviņdesmito gadu vidū, kurā bija iekļautas Loka iedziedātās Raimonda Paula dziesmas. Nu kļuvis par dziesminieku.

Neliels fragments no Dāvida intervijas ar Ēriku Loku:

Otra tava sirdslieta ir ģitāras spēlēšana, ar ko ne tikai pelni, uzstājoties tiem, kas var samaksāt, bet arī braukā pa citu aizmirstiem Latvijas nostūriem, spēlēdams un dziedādams bez atalgojuma. Kad biji puikiņš, gribēji būt muzikants?

Gribēju ģitāru spēlēt. Bet tētis neļāva nest mājās – viņš teica, ka ģitāru spēlē tikai dzērāji. Viņš mani mīlēja un gribēja kā labāk, tagad es to saprotu. Zini, kā – veči sēž parkos, spēlē un dzer… Es nezinu, vai tas, ka man tēvs neļāva to ģitāru nest mājās, mani no dzeršanas ir pasargājis… Tāpat kādreiz jau iedzeru.

Man bija seši gadi, un vecmamma man nopirka ģitāru. Mums abiem ar brālēnu bija finiera ģitāras.

To ģitāru, ko tagad spēlē, neizturēji un pats nopirki?

Pēc 40 gadu sasniegšanas man sieva uzdāvināja ģitāru uz Ziemassvētkiem. Nekad nedomāju, ka to spēlēšu publiski. Bet spēlēju, un man tas patīk.

 
 

Mikus Frišfelds

Ar valmierieti Miku Frišfeldu sanāca iepazīties kādās dzimšanas dienas svinībās,  kurās viņš bija dāvana jubilārei. Lieliska dāvana! Pēc koncerta bija skaidrs, ka ar savu atraktivitāti viņš labi iederēsies mūsu festivāla dziesminieku un bardu koncertā. Atliek vienīgi noskaidrot, kā atšķirt dziesminieku no barda, bet to jautājiet viņam koncertā.

 
 

Sonus Trio

 Nopietnas dziesma vieglā skanējumā. Nenopietnas dziesmas – tikpat vieglās noskaņās. Jau 7 apvienības pastāvēšanas gadus tiek spēlēta mūzika, kas manevrē starp bossa novas ritmiem, popmūzikas melodijām un džeza harmonijām.
Iespēja dzirdēt jau sen labi zināmās dziesmas jaunās nokrāsās un saņemt pozitīvu lādiņu, kas veidojas trijiem cilvēkiem spēlējot mūziku, kurā viņi satiekas, lai gūtu prieku sev un sniegtu to klausītājiem.
Sonus Trio ir: Kitija Blūma /vokāls/, Valters Šmits /saksofons/, Dmitrijs Tarasovs /ģitāra/.

 
 

Putni

„Putni” Lēdurgas Kultūras namā darbojas no 2005. gada janvāra. Sākumā – bērnu kopa, šobrīd bērni ir izauguši, „Putnos” spēlē un dzied jaunieši.

„Putni” spēlē gan senākos skaņurīkus (kokles, taures, bungas, dūceņus, stabules, varganus), gan arī jaunākus (ģitāru, vijoles). Senākie skaņurīki ir pašu dalībnieku gatavoti. Arī tērpi – 12. gs. arheoloģisko tērpu atdarinājumi.

Gan mūzikā, gan sajūtās lieliski sadzīvo dažādie gadsimti. Vismaz pašiem tā šķiet.

 
 

Svīres

Ansambļa Svīres sastāvā muzicē trīs profesionālas mūziķes, flautistes- Santa Stalidzāne, Madara Behmane un Zane Jurēvica. Pagājuša gada mūsu festivāla konkursā ieguva 1. prēmiju tautas mūzikas kategorijā.

Izpilda latviešu un cittautu tautas mūziku un melodijas flautu, balsu un citu tautas mūzikas instrumentu skanējumā.

 
 

Excelsus

INSTRUMENTĀLAIS ANSAMBLIS „EXCELSUS”

„Excelsus” izveidojās 2004. gadā, kad pēc Akordeonistu izglītojošās nometnes „Rēzekne 2004” Zanes Ludboržas akordeonistu kvartetam pievienojās basģitārists un bundzinieks. Ansambļa pirmā uzstāšanās notika 2004. gada 21. augustā IV Baltijas valstu uguņošanas festivālā “Uguns paparde” Rēzeknē.

Kopš izveidošanās ansamblis ir sniedzis koncertus dažādām Latvijas un ārvalstu delegācijām, koncertējis Latvijā un ārzemēs – Prāgā (Čehija), Pērnavā (Igaunijā), Dmitrovā, Lianozovā, Smoļenskā (Krievija), Baltkrievijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā un Itālijā.

Ansambļa „Excelsus” vadītāja ir Zane Ludborža. Tā sastāvā ir 6 mūziķi (4 akordeonisti, basģitārists, bundzinieks).

„Excelsus” repertuārā ir dažādu stilu un žanru skaņdarbi – no baroka līdz pat tango nuevo, rok- un popmūzikai (A.Vivaldi, J.S.Bahs, A.Hačaturjans, A.Pjacolla, ABBA, Metallica u.c., latv.t.dz. popūrijs).

 
 

Ludus

Senās mūzikas ansamblis LUDUS dibināts 1988.gadā Tā repertuārā ir renesanses un agrīnā baroka laika mūzika. Darbības pirmsākumos ansamblis piedalījies visos senās mūzikas festivālos Bauskas pilī un koncertējis Dānijā, Vācijā, Krievijā. Daudz koncertprogrammas iestudētas ar Lietuvas- Viļņas seno deju grupu Banchetto musicale.

Pēdējos gados laba sadarbība ar vokālo grupu CANTO un seno deju grupu Ballare.

 
 

 Bumburneicys

Līvānu sievas par sevi saka:

 Lustīgas sievas. Protam smiet un, ja vajag, arī skumt. Dziedam un spēlējam vis kaut ko, sākot ar mūsu tautasdziesmām un dančiem līdz pat mūsdienu melodijām un ritmiem. Vienvārd sakot – eistys “Bumburneicys”

 
 

Rihards Lībietis

Rihards Lībietis ir mūziķis, ģitārists, kurš šobrīd galvenokārt  muzicē sastāvā Rihards Lībietis Orchestra. Regulāri uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks,bet spēlē arī grupās The Originals, K.R.I.S. un sadarbojas ar citiem mūziķiem.. Izdevis 2 studijas albumus – nupat kā Latvijas Gada Mūzikas balvai nominēto Scream,Breathe, Cry (2015) un RL Elektronix (2015) – kā arī EP albumu Rihards Lībietis (2012). Kopā ar grupu Ryga radīta Spēlmaņu naktij 2014 nominētā mūzika Dailes teātra izrādei “Izraidītie”, piedalījies arī Spēlmaņu naktij 2015 nominētajā izrādē “Noķer Mani”. Uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Dave Goodman (CAN/DE), Innes Sibun (UK), Sir Oliver Mally (AUT), Latvian Blues band (LV) u.c.

Rihards Lībietis Orchestra sastāvā kopā ar Rihardu muzicē Toms Lipskis (bass), Erna Daugaviete (čells), Matīss Repsis (perkusijas) un Gints Smukais (akustiskā ģitāra). Grupa jau ir aizvaidījusi vairākus koncertus Baltijas valstīs.
 
 

The Citizens Lv

 Grupu izvedoja 2010. gada aprīlī četri draugi, tolaik skolas biedri. Pašlaik tajā spēlē Jānis, Krišjānis, Reinis, Mērtiņš un Pauls. Mūziķi grupas pastāvēšanas laikā ir izmēģinājuši un smēlušies iedvesmu no dažādiem populārās mūzikas žanriem un izpildītājiem līdz visbeidzot atraduši savu skaņu žanrā, ko paši raksturo kā sintezatoru roku jeb sintroku. Grupa ir spēlējusi tādos festivālos kā Positivus 14′, Kuldīga LiveFest 15′, EuroBasket 15′ , kā arī Sudraba kaijā. Kā lielākais grupas sasniegums jāmin 2015. gada oktobrī iznākušais debijas albums “Concrete Dreams” un izdotais singls “Happy Family”, kas veiksmīgi ir startējis ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņu igauņu radio stacijās.

 
 

Reinis Joung-Trio

Reinis Jaunais vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, daloties ar savām izcilajām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām, kuras pasniedz publikai, izmantojot dažādas ģitāras spēlēšanas tehnikas. Mūziķa dzīves azarts ir ceļošana, kas kalpo arī par galveno iedvesmas avotu mūzikas radīšanai.

Pats Reinis saka: “Mūzika ir mana kaislība, un es vienmēr jūtos neticami laimīgs uzstāties jebkurai auditorijai, nav svarīgi, vai tā ir viena persona nelielā kafejnīcā vai pilna koncertzālē.”

Reinis ir izdevis vairākus mūzikas albumus, no kuriem pēdējie divi saucas Gaišs (2016) un Tumšs (2017). Šie albumi atspoguļo kontrastus un pretrunas cilvēku dzīvē, kā arī dažādīgo mūziķa daiļradi. Albums Tumšs tika ierakstīts kopā ar mūziķa grupu Reinis Young Trio. Bez Reiņa, grupā kā basģitāriste darbojas talantīgā dzejniece un dziesminiece Lauma Kazaka, kā arī bundzinieks Ivars Logins, kurš līdz šim savas muzikālās idejas ir ielicis smagajā mūzikā – grupā Legacy ID.

 
 

4Sound

Mūspuses ļaudis un, iespējams, ne tikai viņi vien būs dzirdējuši par Liepupes tautas nama vokālo grupu 4Sound (sound no angļu val. – skaņa), kas ar atzīstamu sniegumu jau uzstājusies dažādos pasākumos un arī konkursos. Vairākkārtēji šā festivāla un citu konkursu laureāti. Uzstājušie TV spēlē Mana dziesma, sadarbojušies ar Mārtiņu Braunu, Mārtiņa Freimaņa fondu. Piedalījušies 1. Barbershop music naktī.

 
 

Kapela Ieviņa

Tūjietis Valdis Andersons pazīstams visā Latvijā kā seno instrumentu kolekcionārs un mūsdienās reti sastopamo klēpja ermoņiku, tautā sauktu par Ieviņām, spēlmanis. Nu jau vairākus gadus ap sevi pulcē seno instrumentu kolekcionārus un spēles entuziastus no tuvākas un tālākas apkaimes. Atrestaurējis instrumentus un izveidojis seno ziņģu kapelu, kas aktīvi piedalās vietējos un valsts mēroga pasākumos.

 
 

Liepupes vīru ansamblis

Šis akustiskais vokāli instrumentālais ansamblis dibināts pirms 10 gadiem, apvienojoties muzikantiem no Liepupes un Salacgrīvas. Šā ansambļa dalībnieki ir iniciatori 1. Akustiskās mūzikas festivāla “Sudraba kaija” veidošanai.

Vairākkārtēji festivāla “Sudraba kaija” dalībnieki, citu festivālu un pilsētu svētku dalībnieki. Piedalījušies Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku koncertā Raksti. Pagājušajā gadā muzicējuši Štutgartes latviešu Jāņu svinībās, pēc kurām uzaicināti kuplināt arī sarīkojumu Eslingenas Dziesmu svētkiem 70 šajā gadā.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin